24.7 logo

מרתף הגבינות של רן בוק

רחוב סוקולוב 81 רמת השרון
Join us on Facebook
 
 
 
 

אודות מרתף הגבינות של רן בוק

רן בוק הוא מומחה לגבינות בעל שם עולמי, ואל עולם הגבינה הגיע מתוך אהבה אמיתית לאוכל ולבישול.

לאחר שסיים את שרותו הצבאי הארוך בחיל האויר, נסע רן לארצות הברית, כדי לממש תשוקה עזה וחיבה לבישול ולאוכל, וללמוד לשם כך לתואר שף.

את השכלתו הקולינארית הוא רכש בבית הספר לבישול עילי, ה- French Culinary Institute, שם מלמדים טובי השפים בעולם, בינהם שמות כמו ז'אק פאפין, ז'אק טורס, אלאן סייאק ואחרים. הוא מסביר: "התחלתי לבשל כקריירה שניה. גם כאיש צוות אוויר, תמיד אהבתי לבשל ורציתי להפוך את התחביב למקצוע. תוכנית הלימודים נראתה לי מעניינת ומקיפה. המחיר ואורך תקופת הלימודים היו אטרקטיביים וניו יורק כמרכז קולינרי משגשג אפשרה לי לחוות ולהתנסות בסוגים שונים של מטבחים, במסעדות מהרמה הגבוהה ביותר."

עם סיום לימודיו התקבל לעבודה ועבד כשף במסעדת היוקרה דניאל, של דניאל בואלו. לאחר מכן עבד עם שף טום קוליקיו מה- Gramercy Tavern בניו יורק. לאחר ארבע וחצי שנים בתחום המסעדנות בעיר, ולאחר שאישתו הרתה, החליט רן להתמקצע באחד מענפי הקולינריה, וכך התגלגל לחנותו המיתולוגית של אדי אדלמן, המייסד והבעלים של ה- Ideal Cheese הניו יורקית. מבחר הגבינות, הטעמים והסיפורים של אדלמן שכנעו אותו שגבינה היא הדבר בשבילו, והוא נשאר לעבוד בחנות. מאדלמן הוא למד את כל מה שניתן ללמוד על גבינה, ובחנות, שנמצאת סמוך לבניין האו"ם, גם נחשף באופן טבעי לכל סוגי ומיני הגבינה האפשריים, מכל העולם. http://www.idealcheese.com/ לאחר שובו לארץ, ולאחר שנטש רעיון להקמת מסעדה משלו (בגלל האינתיפאדה הראשונה), החל רן לעבוד בחברת IBM כמנהל פיתוח עסקי. בתקופה זאת הקים את חברת גבינריה יבוא, שהייתה הראשונה ליבא גבינות איכות מאנגליה (בלו סטילטון וצ'דר אמיתיות). החברה הוקמה בשותפות עם נמרוד מאי, ממייסדי חנות הגבינות המתמחה הראשונה בתל אביב – הגבינריה בבזל המיתולוגית, ורן היה שותף גם הוא בחנות עצמה. לאחר מכן ייסד את חברת "לה קרמרי", שהייתה זרוע היבוא לגבינות של חברת טיב טעם, והיה גם מנכ"ל-שותף בחברת הסחר הבין לאומי של הקבוצה ואחראי בין השאר גם ליבוא יין ומוצרים "קשים".

עם איחוד אגפי הסחר של "טיב טעם", וסיום תפקידו בקבוצה, חזר רן לאהבתו הישנה לגבינה ולמכירת גבינה נטו. הוא הקים את "מרסלה", חברת יבוא לגבינות, ואת "27.6 – מרתף הגבינות של רן בוק", שהיא חנות הקונספט הראשונה שלו, במה שהוא מקווה שיהפוך ברבות הימים לרשת של חנויות גבינה מתמחות ברחבי הארץ. מלבד בחנות ברמת השרון, תוכלו למצוא את הגבינות של רן במסעדות הטובות ביותר בארץ, בינהן "מסה", "כרמלה בנחלה", רביבה וסיליה ורבות אחרות.

רן כתב את "גבינות" – המדריך השלם והמקיף ביותר לגבינה שיצא אי פעם בשפה העברית, ובו לקסיקון גבינות, פרטים על מחלבות הבוטיק הטובות של ישראל ומתכונים רבים, כולם, כמובן, מבוססים על גבינה. את הספר ניתן לרכוש בחנות ובכל חנויות הספרים הטובות בארץ

"החנות שלי איננה מעדניה!" מתעקש רן בוק להדגיש, ואכן כך הוא: חנות "מרתף הגבינות של רן בוק" מתמחה רק בגבינות ובמוצרי גבינה, אך ניתן למצוא בה גם לחם עם גבינה, קרקרים עם גבינה, יינות ספציפיים שמתאימים במיוחד למוצרי החנות וכלי בית שקשורים בגבינות. בחנות מתקיימות פעילויות שונות – סדנאות גבינה, יין וקולינריה, הרצאות ועוד – וניתן להזמין סדנאות גם לערבים ביתיים או לערבי חברה וגיבוש.

לפרטים על מוצרים חדשים, מבצעים, סדנאות ופעילויות אחרות, אתם מוזמנים להרשם לניוזלטר שלנו.